Od malih nog mislim zeleno

22.11.2011

Radovljica, 22. november 2011 – V Komunali Radovljica namenjamo pozornost tudi ekološki vzgoji najmlajših občanov. Začetek projekta Od malih nog mislim zeleno, ki je namenjen otrokom 1., 2. in 3. razredov v občini Radovljica, bomo obeležili z dramsko uprizoritvijo slikanice Rado in Bratovščina zelenega kamna. Projekt smo pospremili tudi z izidom izobraževalne slikanice in drugimi didaktičnimi gradivi.

S šolskim letom 2011/12 smo začeli izvajati 3-letni razvojni projekt Od malih nog mislim zeleno, s katerim želimo zbuditi ekološko zavest najmlajših in predramiti ljubezen do domačega kraja. Nagovarjamo mlade prebivalce občine Radovljica z željo, da postanejo ponosni ambasadorji, glasniki pozitivnih sporočil in doživetij občine.

V letošnjem šolskem letu bomo tkali tesnejše vezi s prvimi tremi razredi osnovne šole in njihovimi učitelji s ciljem:

• motivirati za ohranjanje zdravega in čistega okolja,
  • oblikovati ljubezen do narave in domoljubna čustva,
  • približati otrokom delovanje Komunale Radovljica.

Rado in Bratovščina zelenega kamna

Ustvarili smo lik nadobudnega malega občana, ki smo ga poimenovali Rado. Skrb za čisto in lepo Radovljico je zanj in njegove prijatelje prava dogodivščina.

V ta namen smo v Komunali Radovljica izdali slikanico z naslovom Rado in Bratovščina zelenega kamna, s katero želimo razveseliti otroke nižjih razredov osnovnih šol in vrtcev v občini Radovljica ter pomagati učiteljem pri ekološki in domoljubni vzgoji. Zgodbo in dramatizacijo je napisala pisateljica Cvetka Bevc, ilustriral jo je Fabio Nemi.

Dramska skupina Linhartovi Čuki, ki deluje na OŠ Antona Tomaža Linharta Radovljica, bo poučno Radovo zgodbo otrokom gledališko uprizorila, 23. novembra 2011, ob 9., 10. in 11. uri v Linhartovi dvorani v Radovljici.

Želimo si, da bi otroke ob pomoči učiteljev v čim večji meri spodbudili za ohranjanje čistega okolja in oblikovali njihovo ljubezen do narave. V znak vzajemnega sodelovanja smo:

• za vsak oddelek pripravili plakat o ločevanju odpadkov;
  • za otroke 1. razredov pobarvanko, ki bo povzemala ilustracije slikanice;
  • učencem 2. in 3. razredov pa namenili zabavne didaktične liste o varovanju okolja, ki bodo navajali k okoljsko prijaznemu razmišljanju in delovanju.

Prepričani smo, da bodo omenjeni materiali popestrili izvedbo učnega programa spoznavanja okolja.