Skoči do osrednje vsebine

Obvestila

Odpadki oseb, ki kažejo znake bolezni COVID-19, spadajo v zelen zabojnik za preostanek odpadkov

10.10.2020

Priporočila, namenjena bolnikom s COVID-19 ali sumom na COVID-19, ki morajo ostati doma v samoizolaciji in osebam, ki jih negujejo:

• Osebni odpadki osebe, ki kaže znake bolezni koronavirusa COVID-19, vključno z materialom za enkratno uporabo, ki ga uporablja bolna oseba in njeni negovalci (na primer rokavice, robci in maske) ter, kadar je to primerno, osebna zaščitna oprema zdravstvenega osebja (v primeru obiska bolnika, če to ni drugače urejeno), se odložijo v plastično vrečko za smeti, nameščeno v prostoru.zabojnik ostanek
  • Plastično vrečko je treba, ko je polna tesno zapreti (zavezati, zalepiti) tako, da raztresanje vsebine odpadkov ni možno. Vsebine vreč ne tlačite in se odpadkov po odlaganju v vrečo ne dotikajte več. To vrečo nato namestite v drugo plastično vrečo za odpadke in tudi to tesno zavežite. Vrečo je treba postaviti ločeno od ostalih odpadkov (npr. v predprostor, na balkon, na teraso). Shranjena mora biti na varnem mestu, stran od otrok in živali. To vrečo ločeno hranite vsaj 72 ur, preden jo odložite v zunanji zelen zabojnik za preostanek odpadkov.
  • Osebni odpadki okužene osebe nikakor ne sodijo v zabojnike namenjene zbiranju ločenih frakcij odpadkov - biološki odpadki, embalaža iz plastike, kovin in sestavljenih materialov, ki se po sistemu od vrat do vrat zbirajo pri uporabnikih.
  • Druge gospodinjske odpadke odložite kot običajno.
  • Po vsakem ravnanju z odpadki in/ali čiščenju si temeljito umijte roke z milom in vodo.

Prav tako rokavice iz lateksa ali podobnih materialov, ki se uporabljajo za nakupe ali druge namene, niso embalaža in zato ne sodijo v posodo za embalažo (pokrov rumene barve). Odložimo jih v zelen zabojnik za mešane odpadke.

Prosimo za dosledno upoštevanje navodil za ravnanje z odpadki, da preprečimo širjenje okužbe.

17.05.2022 - Prosto delovno mesto Vzdrževalec - voznik

24.04.2022 - Naložbe za obnovo in širitev komunalne infrastrukture

01.03.2022 - Redno letno praznjenje greznic in malih komunalnih čistilnih naprav

01.03.2022 - Kakšno vodo smo pili v letu 2021